nurkowanie dla dzieci

Nurkowanie to elitarna umiejętność, która uczy odpowiedzialności za siebie i innych, pozwala uwierzyć we własne siły i pokonać lęki. Stanowi nie tylko doskonałą formę spędzania wolnego czasu, ale kształtuje charakter i buduje u dzieci pozytywne nawyki, które pozostają na całe życie. Poruszanie się w wodzie daje dużą przyjemność, nie wymaga wysiłku ani dużej sprawności fizycznej. Liczy się spokój i opanowanie.

Zastanawiasz się jak przełamać niechęć Twojego dziecka do ćwiczeń ruchowych? A może Twoje dziecko ma niespożytą energię i chcesz zaproponować mu atrakcyjną aktywność fizyczną. Tak czy inaczej nauka nurkowania sprawdzi się doskonale. Jeśli Twoje dziecko skończyło 8 lat i potrafi pływać zapisz je na kurs nurkowania dla dzieci, niech pozna smak nurkowania i odkryje podwodny świat. Pod nadzorem instruktora w bezpiecznych warunkach nauczy się nurkować i pozna swoje możliwości, a w przyszłości wykorzysta swoje umiejętności jako sposób na zwiedzanie świata.

Wiesz, jakie wrażenia towarzyszą nurkowaniu?

Wzrok. Obiekty pod wodą wydają się o 33% większe i 25% bliższe niż na powierzchni. Oglądanie podwodnego świata odbywa się przez maskę, która działa jako szkło powiększające. Z tego powodu podwodny świat wygląda bardzo okazale.

Słuch. Dźwięki pod wodą rozchodzą się 4-krotnie szybciej niż w powietrzu. Ludzki organizm nie jest przystosowany do lokalizowania źródła dźwięku w wodzie. Dlatego nurkując nie jesteśmy w stanie określić skąd dochodzi dźwięk.

Węch. Podczas nurkowania nozdrza nie spełniają swojej funkcji. Nie czujemy zapachów. Mogą jedynie służyć do odruchowego wciągnięcia wody.

Orientacja. Nurkując łatwo można się zgubić i stracić punkt odniesienia, których pod wodą nie ma zbyt wiele. Szczególnie dotyczy to głębokich miejsc, w których nie widać dna, a prąd niesie nurka w nieokreślonym kierunku.

Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy kurs nurkowania. 5 godzin teorii i 5 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia odbywają się na basenie w kompletnym sprzęcie nurkowym. Dzieci pływają w płytkiej wodzie, w bezpiecznych warunkach pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Poprzez gry i zabawy wprowadzamy je w świat podwodnej przygody.

Podczas zajęć uczą się między innymi jak:

  • oddychać pod wodą bez wstrzymywania oddechu,
  • kontrolować kierunek i głębokość pływania,
  • wyrównywać ciśnienie w uszach i masce,
  • monitorować poziom powietrza,
  • komunikować się za pomocą znaków nurkowych.

Po zakończonym szkoleniu dzieci otrzymują imienny dyplom. Nie zwlekaj. Jeśli Twoje dziecko umie pływać, ma skończone 8 lat i dobry stan zdrowia - zapraszamy. Zapisz dziecko na kurs nurkowania.

Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu.