Podstawową naukę pływania łączymy z elementami korektywy, podstawami samoratownictwa oraz z elementami nurkowania. Grupy średniozaawansowane oraz grupy zaawansowane wzbogacamy dodatkowo o elementy ratownictwa WOPR.

Oferowane przez nas zajęcia z nauki i doskonalenia ratownictwa WOPR są formą przygotowania do kursów WOPR (Młodszego Ratownika WOPR oraz Ratownika WOPR) oraz doskonaleniem umiejętności ratowniczych. Nauka nurkowania w sprzęcie ABC jest wstępem do odkrywania podwodnego świata i dodatkowo stanowi doskonałe uzupełnienie umiejętności pływackich.

 

Dzieci i młodzież

 

Poprzez nasze wieloletnie doświadczenie oraz pasję jaką są sporty wodne stworzyliśmy NOWATORSKI SYSTEM NAUKI PŁYWANIA sprawiający, że nauka pływania staje się zarazem atrakcyjna jak i bardziej efektywna. prowadzając od jak najwcześniejszych chwil do nauki pływania elementów nurkowania oraz ratownictwa wodnego  dążymy do tego aby uczeń, który kończy naukę w naszej szkole oprócz doskonałej znajomości wszystkich styli pływackich opanował również umiejętności pozwalające mu na zakwalifikowanie się na kurs młodszego ratownika WOPR oraz na kurs płetwonurka OWD. Elementy ratownictwa oraz nurkowania to przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO – nasi uczniowie zdobywają wiedze o tym jak w nagłych wypadkach pomóc sobie (samoratownictwo) oraz innym (ratownictwo WOPR). Oswajają się z różnymi trudnymi sytuacjami jakie mogą im się przytrafić podczas zabawy w wodzie. Poznają podstawowe informacje o pierwszej pomocy. Uczą się jak zachować się na wodzie oraz pod wodą.